Uczestnicy 24. Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach spotkali się z bł. Rodziną Ulmów, 12 kwietnia 2024 r. w Markowej gdzie odbył się finał konkursu.

Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach to wydarzenie przygotowywane wspólnie przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Zgromadzenie Księży Michalitów w Miejscu Piastowym.

Podobnie jak w ubiegłych latach, centrum finału Olimpiady był test pisemny, z którym mierzyli się uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z Archidiecezji Przemyskiej.

Na etapie szkolnym udział wzięło ponad 4 tysiące młodych ludzi z prawie 400 szkół, na etapie rejonowym to ponad 600 uczniów, a w finale spotkało się 39 osób.

W tym roku w programie finałowego spotkania podczas Olimpiady nie zabrakło czasu na wspólna modlitwę. Mszy Świętej w kościele pw. św. Doroty w Markowej przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal.

Po zakończeniu testu i części ustnej ogłoszono zwycięzców 24. Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. W tym roku najwyższe miejsca zajęły:

  • I miejsce– Julia Szklarz – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarzeczu
  • II miejsce– Wiktoria Knat – Szkoła Podstawowa im. Władysława Kojdra w Grzęsce
  • III miejsce– Katarzyna Matyja – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Tryńczy

– Niektóre pytania były nieco zagmatwane, ale ogólnie jeśli ktoś się przygotował, to olimpiada nie była trudna – oceniła poziom tegorocznej Olimpiady zwyciężczyni – Julia Szklarz.